صفحه اصلی
| | | | | |
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
محله خبر
اخبار مهم سیاسی
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

حاجی‌صادقی: مراکز راهبردی اسراییل در تیررس حزب الله است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: حزب الله می تواند مراکز برق این رژیم صهیونیستی را به گونه‌ای مورد هدف قرار دهند که تبعات آن تا ۶ ماه برای رژیم صهیونیستی قابل جبران نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با موضوع «راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که در سالن اجتماعات مدرسه مبارکه فیضیه برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ما برگرفته و با تاسی از فرهنگ عاشورا شکل گرفت.

وی افزود:جریان عاشورا دارای سه ویژگی خاص است که شامل تقدس و معنویت، ماندگاری و اثرگذاری است؛ دفاع مقدس انقلاب اسلامی نیز مزین به این سه ویژگی است، زیرا خالصانه برای خداوند صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به جلوه های عرفانی کربلا تصریح کرد: اگر بخواهیم تمثیلی در خصوص عاشورا ذکر کنیم باید بگوییم که عاشورا حسینی طلوعی بدون غروب است، زیرا در سال 61 هجری آغاز شد و تا قیامت پایدار و ماندگار خواهد بودو جبهه امام حسین(ع) و حسینیان همواره در مقابل جبهه یزید و مستکبران قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با ذکر این مطلب که دشمنان در طول این سالها به دنبال کمرنگ کردن واقعه عاشورا بوده اند، یادآورشد: همه این امور درحالی است که خداوند بر این تعلق گرفته است که جریان عاشورا سال به سال پررنگ تر و فراگیرتر شود. تاریخ مصرف دفاع مقدس تمام شدنی نیست و تا زمانی که تقابل جبهه حق به محوریت انقلاب اسلامی با استکبار وجود دارد، دفاع نیز وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با ذکر این مطلب که جنگ میان حق و باطل پایان پذیر نیست، یادآورشد: دفاع مقدس ما امروز در عرصه جهاد کبیر جریان زیرا در شرایطی که دشمن به دنبال تصرف قلب ها و فکرها است، مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی و جهاد کبیر در این عرصه ضرورت پیدا می کند.

وی تصریح کرد: اگر دفاع وجود نداشته باشد مرز میان کسانی که تنها شعار می دهند و کسانی که اهل عمل هستند، مشخص نمی شود؛ دشمن از جنگی که بر ما تحمیل کرد به دنبال خواسته ها و اهداف خود بود که اولین آن، ساقط کردن انقلاب بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با ذکر این مطلب که مشکل اصلی دشمنان، اسلام است نه دشمنی مسأله هسته ای و حقوق بشر، یادآورشد: یکی از دلایل کینه دشمن از ما، این است که فرمانبردار او نیستیم؛ به همین دلیل است که می خواهند مبانی اعتقادی خود دست برداریم.

حاجی صادقی یادآورشد: دشمن از جنگ تحمیلی به دنبال جلوگیری از توسعه تفکر انقلابی در سایر کشورهای جهان بود؛ علیرغم خواسته دشمن، دفاع مقدس کانون ارسال پیام انقلاب اسلامی به سایر کشورهای جهان شد.

وی با ذکر این مطلب که اگر دفاع مقدس نبود شر فتنه ملی گرایی و جریان بنی صدر و بسیاری از فتنه های دیگر از سر انقلاب کوتاه نمی شد، گفت: حوزه های علمیه ما در این سالهای حساس و مهم و در راستای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی وظایف بسیار مهمی به عهده دارند.

حاجی صادقی تصریح کرد: چیزی که با صراحت می توان گفت آن است که حوزه های علمیه، شهدا و جبهه انقلاب سر خود را بلند بگیرند، زیرا برای نخستین بار در طول تاریخ نظام ولایی و در یک معنا نظام الله علیرغم وجود فتنه ها و مشکلات فراوان 40 ساله شده و تنها به بقا اکتفا نکرده، بلکه حرکت رو به جلوداشته و دشمنان را به عقب رانده است.

وی با ذکر این مطلب که ارزیابی دشمنان این است که انقلاب اسلامی ایران سنگرهای کلیدی جهان، یعنی قلوب ملت های جهان را فتح کرده است، عنوان کرد: امروز دشمنان می گویند ما نگران حزب الله لبنان، انصارالله یمن و حشد الشعبی عراق نیستیم، بلکه نگران قیام حزب الله لندن و واشنگتن هستیم و این واقعیت دنیای امروز است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه یادآورشد: امروزه دیگر کشورها به همراهی با آمریکا افتخار نمی کنند، دشمنان به دنبال جهان واحد و کدخدای واحد بودند، اما انقلاب اسلامی نه تنها آنها را از هدف بازداشت، بلکه شاخص های ابرقدرتی را از آنها گرفته است.

وی با ذکر این مطلب که شاخص های ابرقدرتی یک کشور آن است که سخنش فصل الخطاب بوده، بتواند کشور های دیگر را با خود همراه کند، عنوان کرد: کشور ابرقدرت مانور را از مخالفان می گیرد ولی امروز همه این عناصر وشاخص ها از آمریکا سلب شده است و آنها دیگر چنین قدرتی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به این نکته که انقلاب اسلامی در مسیر خود فراز و نشیب های بسیاری پشت سر گذاشته است، بیان کرد: این فراز و نشیب ها وجود داشته اما عقب گرد نه؛ خوشبختانه انقلاب اسلامی ما همواره رو به جلو حرکت کرده ایم.

وی با بیان این مطلب که اشتباهات و آسیب هایی نیز شاهد بوده ایم، تصریح کرد: قطعا اگر نبود بسیار بهتر پیش می رفتیم، اما در کل نمی توان پیشرفت ها را انکار کرد؛ البته این نکته را باید گفت که موضع نرمش و سازش برخی مسؤولان دشمن را نسبت به تسلیم شدن ملت ایران امیدوار کرد؛ پس از نرمش هایی که برخی مدیران در برابر آمریکا از خود نشان دادند، دشمن احساس کرد جمهوری اسلامی ضعیف شده، توان عکس العمل عمل ندارد و مردم و مسؤولانش نیز از جنگ و آثار جنگ هراس دارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران یادآورشد: همگان مواضع مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن را به یاد دارند؛ فردای آن روز آمریکا دست از 12 شرط خود برای مذاکره با ایران دست کشیده و به التماس بیفتد؛ به همین خاطر است که باید قدرشناس نعمت ولایت و رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل پرواز پهباد آمریکایی بر فراز مرزهای ایران آن بود که آمریکا پس از اینکه رهبری آن را در دیدار شینزوآبه مورد تحقیر قرار داد، برای این که ثابت کند ایران اهل عمل نیست، دست به چنین کاری زد ولی خودش متوجه شد که با چه کشور و نظامی مواجه است.

 حاجی صادقی در ادامه به دلایل پرهیز آمریکا از تعرض به ایران، یادآورشد: آمریکا می دانست کوچکترین تعرض به ایران نابودی کامل رژیم صهیونستی و عربستان را به همراه خواهد داشت؛ رژیم صهیونیستی و عربستان به آمریکا التماس کرده بودند که اقدامی علیه ایران انجام ندهد.

وی با ذکر این مطلب که امروز آمریکا جرأت اقدام علیه جمهوری اسلامی را ندارد، عنوان کرد: از این رو همه باید بدانیم که حل مشکلات اقتصادی با سازش و برجام حل نمی شود، بلکه با مقاومت حل خواهد شد.ترس مردم ایران از جنگ در جریان اسقاط پهپاد متجاوز و توقیف کشتی انگلیسی ریخته است؛امروز به لحاظ امکانات و نیروی علمی متخصص توانمند در عرصه دفع تهاجم دشمن در کل دنیا نظیر نداریم و این یک واقعیت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با ذکر این مطلب که امروز سریال های شکست آمریکا در برابر انقلاب اسلامی در حال تکرار شدن است، عنوان کرد: ای کاش ما نسبت به این موارد و اعترافات دشمن واقف شویم؛ نباید از این مساله غافل بمانیم که امروز مراکز توانمندی رژیم صهیونیستی در تیررس حزب الله است و حزب الله می تواند مراکز برق این رژیم غاصب را به گونه‌ای مورد هدف قرار دهند که تبعات آن تا 6 ماه برای رژیم صهیونیستی قابل جبران نباشد.

وی گفت: اگر مذاکره ای با آمریکا صورت بگیرد، ملت ایران ذلیل خواهند شد؛ انقلاب اسلامی هیچ روزی مانند امروز در اوج اقتدار نبوده است، از این رو باید با ایمان راسخ در جهت اعتلای ان گام برداریم؛ امروز طلاب باید با ارتقای توانمندی معنوی خود و مردم، دشمن را ناامید کنند، زیرا انقلاب اسلامی مرگ تدریجی دشمن را رقم زده است.

 حاجی صادقی به وظیفه حوزه های علمیه نسبت به آینده انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز حوزویان باید نسبت خود با بیانیه گام دوم را پیدا کرده و مبانی بیانیه را برای جامعه تبیین کنند تا مردم نسبت به آینده انقلاب اسلامی امیدوار شوند.

وی حوزه را مادر نظام دانست و اظهارکرد: حوزه است که باید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را تبیین کرده و در راستای آن از مسؤولان مطالبات جدی داشته باشد؛آقایان مسؤول فراموش نکنید در نظام ولایی سیاست گذار و تصمیم گیرنده رهبری است و همه به جای نظریه پردازی و تحمیل آن باید فرمانبر باشند.

 حاجی صادقی در پایان گفت: حوزه علمیه نباید اجازه شانتاژها و فرافکنی ها را به افرادی بدهد که در این روزها به دنبال این گونه حرکات هستند.

 

منبع: تسنیم

شناسنامه


کدخبر: ۲۹۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۲     ساعت: ۱۰ : ۴۲
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اخبار مهم سیاسی       زیرسرویس: اخبار مهم سیاسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به احزاب نیوز میباشد.
  • ۱۳۹۸ سه شنبه ۸ بهمن
  • ٢ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Jan 28 2020